Klub Rekreacji Ruchowej,
Samoobrony i Sportów Walki KENKO
Realne Treningi Samoobrony – tel. 736 070 100
Krav Maga Tarchomin Warszawa, Samoobrona dla kobiet Warszawa Białołęka
Treningi samoobrony Zielonka, Kurs samoobrony Zielonka, Kurs samoobrony dla kobiet Zielonka
Kurs samoobrony dla kobiet Warszawa, Krav Maga dla kobiet Warszawa
Treningi personalne z samoobrony dla kobiet w Warszawie

KRAV MAGA

Krav Maga (hebr. קרב מג dosłownie „walka w bliskim kontakcie”) – system walki , który składa się z kombinacji najskuteczniejszych technik pochodzących z boksu, jiu jitsu, judo, muay thai, zapasów i innych sztuk i sportów walki. 

Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo do jego obrony, bez względu na środki”.

Podstawowym celem treningów Krav Maga jest nauczenie przewidywania sytuacji i zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie.

Treningi Krav Maga w Klubie KENKO dla początkujących to przede wszystkim proste techniki walki wręcz oraz trenowanie technik samoobrony w wersji cywilnej.

Twórcą systemu był Imi Lichtenfeld (hebr. Imi Sde-Or), urodzony w 1910 roku w Budapeszcie na terenie ówczesnej Monarchii Austrowęgierskiej. Dzieciństwo i młodość spędził w Bratysławie, gdzie jego ojciec Samuel Lichtenfeld był uznanym detektywem i instruktorem samoobrony w policji. Od wczesnych lat dzieciństwa Imi wychowywał się na salach treningowych. Jego ojciec założył pierwszą siłownie i klub sportów walki w Bratysławie pod nazwą Herkules, w którym ćwiczono ciężką atletykę, zapasy, boks i samoobronę. Wkrótce wyjątkowo utalentowany, młody Imi został mistrzem Słowacji w zapasach (1928 r.), w boksie i gimnastyce (1929 r.). Był to początek jego kariery sportowej. Nieco później zaczął odnosić poważne międzynarodowe sukcesy w zapasach jako zawodnik kadry oraz trener.

Classic Krav Maga to militarny system walki wręcz oparty na podręczniku Izraelskich Sił Zbrojnych z lat 70-tych. Oryginalny program fizycznego przygotowania i samoobrony izraelskiego wojska został opisany przez pułkownika Davida Ben-Ashera, byłego szefa wyszkolenia walki wręcz i wychowania fizycznego sił zbrojnych Izraela (Israel Defense Forces)

w książce "FIGHTING FIT" wydanej w 1983 roku. W przedmowie autor w pierwszej kolejności składa podziękowania Imiemu Lichtenfeldowi oraz Shayke Barakowi (jeden z najbliższych przyjaciół Imiego).

Praktyczne i sprawdzone techniki, opracowane ponad 50 lat temu zawierają proste i naturalne ruchy, które są bardzo efektywne i łatwe do nauki. Ataki, obrony, timing (wybór odpowiedniego momentu do ataku), taktyka, poruszanie się i obserwacja, oraz psychologiczne i umysłowe aspekty związane z przetrwaniem gwałtownego ataku - są głównymi elementami nauczanymiw Classic Krav Maga.

Classic Krav Maga Saario Academy jest międzynarodową organizacją zrzeszającą wybitnych instruktorów samoobrony, którzy zdecydowali się powrócić do korzeni systemu Krav Maga. 

Obecnie nasza organizacja zrzesza ponad 100 instruktorów z pięciu krajów Europy. Członkowie naszego zespołu są certyfikowanymi instruktorami organizacji Classic Krav Maga.

Classic Krav Maga wchodzi w skład Saario Academy, założonej przez Master Jyrki Saario, który naukę Krav Maga pobierał w kolebce systemu - państwie Izrael. Jest jednym z nielicznych instruktorów spoza Izraela, którzy czarny pas (expert level 2) otrzymali od samego Grandmastera Imiego Lichtenfelda, którego poznał osobiście już w 1994 roku. Więcej o Jyrki Saario na naszym BLOGU.

Na BLOGU więcej informacji, m.in.: „Co to jest krav maga”, „Zasady Krav Maga” , „Jak wyglądają treningi krav maga”, „Krav Maga pierwszy trening:, Pasy i stopnie w Krav Maga – wybrane tematy kursu samoobrony i walki wręcz (wymagania egzaminacyjne) organizacji Classic Krav Maga”, " Czy Krav Maga jest dla kobiet", "Krav Maga jako system samoobrony".

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Agencja Reklamy